Ekibimiz

Handan Uslu
Kurucu Ortak

Handan 2012 yılında Koç Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği ve Ekonomi bölümlerinden çift anadal ile mezun oldu. Üniversite bünyesinde gönüllülükten öte bir sosyal etki vizyonu olmadığını farketti ve 2010 yılında KUGlobalAid isimli, halen aktif olan örgütü kurup öğrencilerin sürdürülebilirlik, ekonomik kalkınma, kadınların güçlendirilmesi gibi alanlarda tecrübe kazanmasını sağladı. Bosna-Hersek, Tunus ve Doğu Anadolu’da projeler gerçekleştirdi. Daha sonra Washington DC’ye taşınarak, burada Georgetown Üniversitesi’nde İletişim, Kültür& Teknoloji alanında masterını tamamladı. Gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu Amerika’da Amerikan Türk Derneği Washington DC tarafından Genç Başaran ödülüne layık görüldü. 

Amerika’da bulunduğu sırada Türk Amerikan Bilim İnsanları Derneği’nin Yönetici Direktörlüğü’nü üstlendi. Daha sonra Google’a katılmak için İrlanda’ya taşındı. Google bünyesinde cinsiyetçi içerikler, kullanıcı güvenliği gibi alanlarda çalıştı ve Google’ın Türkiye’de kullanıcılara şiddetsiz ve güvenli içerikler üretmesi için çalışmalar yaptı. İnternet ekosisteminde yardım çığlığında bulunan kadınlara online destek mekanizması olmadığını fark ederek, 2018’de Kadın Hakları Bilgi Platformu’nu kurdu. 

Av. Hazal Başarık
Kurucu Ortak, Hukuk Danışmanı

Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde çift ana dal yaparak ekonomi ve hukuk alanında eğitim almıştır. Lisans eğitimi sırasında Cornell ve Sorbonne Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan tahkim derslerine katılmıştır. Lisans eğitimini sonrasında Londra’da Queen Mary Üniversitesi’nde Hukuk ve Ekonomi alanında yüksek lisans yapmıştır. Başarık, şu an hala Hamburg Üniversitesi’nde Hukuk ve Ekonomi alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Doktora eğitimi sırasında bir dönem Yale Üniversitesi’nde çalışmalarını yürütmüştür.

Hazal platformumuzda strateji, dış ilişkiler ve içerik çeşitlendirilmesi alanlarında çalışmaktadır.

Nihal Ceyda Çakır
Gönüllü​

Bilgi Üniversitesi’nde hukuk bölümünü bitirmiştir, ve bu sene UCL üniversitesinde yüksek lisansına başlayacaktır.

Ege Keskin
Gönüllü​

Marmara Üniversitesi Hukuk bölümünden mezundur. Stajyer avukat olarak çalışmaktadır. Daha önce IKSV, Mülteci Hakları Merkezi gibi kurumlarda çalışmıştır. ​

Zeynep Nefise Emre
Gönüllü​

Zeynep şu an Şehir Üniversitesi’nde hukuk okumaktadır ve çalışmalarını uluslararası hukuk üzerine yoğunlaştırmak istemektedir.